Основні рекомендації у використанні кришки СКО:
Для використання кришки СКО необхідно скористатися машинкою закаточною.
На підготовлену для закупорки банку з кришкою, машинка накладається опорним диском і, натисканням на верхню рукоятку, щільно притискається до банки.
Обертанням рукоятки проти годинникової стрілки, ролик підводиться до кришки. Після зіткнення ролика з кришкою, роблять повний оборот рукоятки навколо кришки, потім, наближаючи ролик до кришки, знову роблять оборот навколо кришки рукояткою.
Кругове обертання, з поступовим натиском ролика, повторюється до остаточного закатування кришки (закатуючи кришку, не підтискайте надмірно ролик щоб уникнути роздавлювання гумового кільця і бортика кришки).
Кришка вважається нормально прикатаною, якщо вона не провертається на банці зусиллям руки і, при перекиданні банки на кришку, назовні не просочується вода.
При виготовленні консервів в домашніх умовах рекомендуємо дотримуватися таких гігієнічних вимог.
Перед вживанням, банки і кришки слід промити теплою водою з кальцинованою содою, потім чистою водою, ошпарити окропом або прокип'ятити і висушити.
Продукти (плоди, ягоди, овочі), призначені для консервування, повинні бути свіжими, без ознак псування і пошкоджень. Перед консервуванням продукти слід ретельно очистити та вимити. Підготовлені продукти негайно піддаються обробці. Продукт необхідно помістити в банку на 1,5-2 см нижче її верхнього краю.
Заповнену банку з консервами помістити в каструлю з холодною водою, якщо вміст банки холодний, або з гарячою водою, якщо вміст банки гарячий. Рівень киплячої води в каструлі повинен знаходитися проти рівня вмісту банки. Банки з продуктами слід витримувати в киплячій воді протягом часу, рекомендованого для кожного виду консервів. Продукти щільної консистенції необхідно прогріти довше, ніж рідкі консерви. Після закінчення прогрівання банки негайно закатуються, перевертаються догори дном і охолоджуються,
Зберігати консерви потрібно в темному, сухому, прохолодному приміщенні (бажано при температурі не вище 10-12 °) не більше 9 -12 місяців. Категорично забороняється виготовляти в домашніх умовах консерви (в герметично закупорених банках) з м'яса, риби, зеленого горошку, стручкової квасолі, кукурудзи, цвітної капусти, грибів і стелеться по землі зелені (портулак та ін.).
Кип'ятіння не гарантує доброякісність цих консервів. У таких консервах може відбуватися розмноження ботулінічної палички і накопичення отрути, який викликає найнебезпечніше захворювання - ботулізм
Для відкриття кришки СКО необхідно використовувати спеціальний ключ для відкриття скляних банок.
Основні рекомендації у використанні кришки для консервування твіст-офф:
Кришку Твіст-Офф можна закатувати за допомогою спеціального ключа для закатування або в ручну
- Не можна дуже сильно закручувати кришку. Бажано не перетягувати її. Потрібно це робити строго по різьбі. При неправильному накладанню кришки може утворитися цвіль.
- Якщо ви наповнюєте банку вмістом, то закривати потрібно моментально, не допускаючи охолодження кришки.
- При заповненні банки, залишайте один сантиметр від краю.
Більшість консервованих продуктів потрібно зберігати в теплому і сухому місці, бажано з постійною температурою. Щоб уникнути утворення конденсату, який сприяє появі іржі на кришках. У випадках, коли ви консервуєте варення з невеликим вмістом цукру, то зберігати такі консерви потрібно в прохолодному місці (холодильнику або підвальному приміщенні). Обов'язково дочекайтеся, коли банка охолоне, а потім можете складати її в холодильник.
Консерви з кришкою твіст-офф можуть простояти у вас до року, в ідеальних умовах зберігання, термін може бути збільшений.
- відкрити можна вручну, з невеликим зусиллям, або придбати спеціальну відкривачку для таких кришок;
- крутити потрібно строго за годинниковою стрілкою.